CHORAS  „VIVA VOCE“  JAPONIJOJE

 

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos daugkartinis tarptautinių konkursų laureatas choras „VIVA VOCE“, jo vadovai Virginija Katinienė ir Raimondas Katinas bei koncertmeisteris Dainius Jozėnas lapkričio 8 – 23 dienomis su keliomis koncertinėmis programomis gastroliavo Japonijoje.

Choras surengė devynis koncertus.  Dainavo Tokijuje, Nagojoje, Kiote, Gifu, Tojohašio miestuose, Pasaulio tautų teisuolio Čijunės Sugiharos gimtinėje Jaotsu miestelyje bei Japonijos Havajais vadinamojoje Hačidžio saloje.

Nepamirštami koncertai: netikėtai, it mūsų Operos teatro, didelės, modernios, visad pilnos koncertų salės. Japoniškas dainas kartu su choru dainuojantys žiūrovai. Po koncerto pabendravimai su jais savąja kalba, bet nuoširdžiai ir suprantamai. Būta ir susijaudinimo ašarų tiek žiūrovų salėje, tiek ir …scenoje. Po koncertų pokalbiai su žurnalistais (tik per vertėją), šūsnis apie koncertus mums neperskaitomų straipsnių su choro nuotraukomis vietos laikraščiuose.

Šalia to choras lankėsi keturiose mokyklose bei gimnazijose, kur su vietos moksleiviais dalyvavo kultūrinių bei muzikinių mainų programose. Kartu dainavo, mokėsi hieroglifų rašto ir lietuvių kalbos, meninio popieriaus lankstymo paslapčių, varžėsi rungtyse su japoniškomis valgymo lazdelėmis.

Chorui buvo parengta neregėtai plati ir turininga pažintinė – turistinė programa. Ją sudarant labai daug prisidėjo Japonijos ambasada Lietuvoje. Aplankytos garsiausios, ne kartą TV matytos šventyklos, pilys, medituota kalnų vienuolyne kartu su dzenbudistais vienuoliais. Išvyka į japonišką kaimą pas persimonų augintojus, nepamirštamos japoniškos pirtys, vadinamos onsenais ant Ramiojo vandenyno kranto, kur pasimaudyta visiškai juodo, labai švaraus smėlio paplūdimyje. Japoniško kimono vakaras – fotosesija, įvairiausių japoniškų skanėstų vaišės ir dar visko nesuskaičiuojama gausybė. Išvykos metu choras turėjo priėmimus pas penkių prefektūrų (savivaldybių) merus.

Malonūs, šilti ir labai geranoriški žvilgsniai į neįprastas geltonplaukes mėlynakes lietuvaites kiekviename žingsnyje, begalinės pastangos, kad ir savąja kalba, kažką patarti, paaiškinti, kažką nuoširdžiai padėti. Šypsenos ir tradiciniai abipusiai pasilankstymai.

Tai buvo ilgiausia ir tolimiausia, tačiau pati įdomiausia ir turiningiausia choro „VIVA VOCE“ kelionė.

Arigatou, Japonija! Ačiū!