Besibaigiančius mokslo metus visada palydi nuostabūs ir šilti tėvelių atsiliepimai:

 

Laba diena, Gerb. Laimute,

 

sūnus Dominykas groja pas Mok. Jurgą Silickienę ir tuo noriu labai pasidžiaugti ir palinkėti, kad mokykla klestėtų dėka tokių mokytojų kaip Mokytoja Jurga 🙂 Jaučiasi, kad myli savo darbą ir vaikus, daro dėl jų tikrai daugiau nei priklauso (vedasi į koncertus, organizuoja, globoja, rūpinasi :).

 

Kai tik pasitaiko proga su mamom aptarinėti mokytojus – visiems kaip apie pavyzdį aiškinu apie Mokytoją Silickienę. Vaikas noriai lanko muzikos mokyklą (nors pati atsimenu būtent po ketvirtos klasės norėjau suvisam atsisveikinti su savo muzikos mokykla – grįžau po pauzės su kitu nusiteikimu :)), įvardina J.Silickienę kaip mylimiausią savo mokytoją (o jų turi tikrai ne vieną), noriai dalyvauja visose papildomose veiklose.

 

Tiesiog norėdama palinkėti geros vasaros panorau pasidalinti savo džiugesiu, kad Dominykui pasisekė. Branginkite tokius mokytojus ir augs tikrai nuostabių žmonių karta 🙂

 

Pagarbiai,

Gintė Lukinskienė

 

*

 

Miela Mokytoja, Natalija,

noriu padėkoti iš visos širdies nuo mūsų šeimos ir Emilijos už Jūsų triūsą, nelengvą mokytojos darbą ir suteiktą meilę. Šiandien Emilija labai liūdėjo, kad pamokos su Jumis baigėsi ir jau Jūsų pasiilgo. Ačiū ačiū ačiū! Didelė širdelė nuo Emilijos Jums ir kuo šaunesnių mokinių ateityje!

 

Julija Monkevičienė, Emilijos mama.

 

*

 

Labas vakaras, Natalija,

 

Norėjau ir aš padėkoti Jums, Jurgai ir visoms akompaniatorėms už puikius tris metus Sibilės choro pamokų! Per tą laiką bandėm prie muzikos mokyklos prijungti ir dar bent vieną aktyvų būrelį, bet į jokius Sibilė taip noriai neidavo, kaip į chorą. Ir dėl to tikrai labai nuoširdžiai džiagiamės ir ja didžiuojamės.

Šiandien, po paskutinės pamokos, ji sakė, kad labiausiai bus gaila, kad rudenį nebesusitiks su Jumis, bet galbūt dar pavyks kažkada vėliau, kai prasidės dirigavimo pamokos. Ir dėl to tik dar labiau norisi Jums padėkoti už įdėtą darbą ir atrastą kelią į jos džiaugsmą mokytis ir lankyti chorą.

 

Ačiū labai, ir geros Jums vasaros bei lengvų pirmokų rudenį!

 

Marius Bružas

MOTINOS DIENAI SKIRTAS KONCERTAS „AŠ DRUGELIU NUTŪPSIU TAU ANT RANKOS“

Gegužės 5 d. vakarą Lietuvos mokslų akademijos (LMA) didžiojoje konferencijų salėje vyko šiltas ir jaukus renginys – Motinos dienai skirtas šventinis koncertas „Aš drugeliu nutūpsiu tau ant rankos“. Į šį jau tradiciniu tampantį renginį pakvietė LMA skyrius „Mokslininkų rūmai“ ir Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla.

Plačiau: Lietuvos Mokslų akademijos interneto svetainėje

 

„Simfukams“ – dvidešimt

Ignas GUDELEVIČIUS

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos moksleivių simfoninis orkestras „Simfukai“ šiemet švenčia spalvingos veiklos dvidešimtmetį. Ambicingi koncertai, daugybė projektų, gastrolės užsienyje, kūrybinės stovyklos – toks „Simfukų“ gyvenimo būdas.

„Skaityti toliau…“

 

 

Visada su muzika širdyje

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetei muzikos mokyklai – 70

Ignas GUDELEVIČIUS

Nuo 1948 metų vasario 17 dienos, kai buvo įsteigta Vilniaus septynmetė muzikos mokykla, prabėgo jau septynios dešimtys metų. Maža žvaigždutė per tą laiką išaugo į plačioje muzikos padangėje ryškiai žėrinčią žvaigždę. Šiandien Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla – didžiausia pagal moksleivių skaičių muzikos mokykla Lietuvoje, kiekvienais metais čia išugdomas gausus menui atsidavusių žmonių būrys. Vieni jų eina profesionalų keliu, kiti, pasirinkę įvairias veiklos sritis, tampa ištikimais muzikos meno mylėtojais. Visi šiltai prisimena mokyklą, dažnas laiko ją savo antraisiais namais.

„Skaityti toliau…“

 

Choro „Viva voce“ koncertinė viešnagė Japonijoje

Baigiantis metams daugelio tarptautinių konkursų nugalėtojas Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos choras „Viva voce“ kartu su vadovais Virginija Katiniene ir Raimondu Katinu bei koncertmeisteriu Dainiumi Jozėnu buvo išvykęs į šešiolikos dienų koncertinę kelionę po Japoniją. Kelionės įspūdžius papasakojo Raimondas KATINAS.

Tai buvo tolimiausia, ilgiausia ir neabejotinai turiningiausia choro kelionė. Esame labai dėkingi Japonijos ambasadai Lietuvoje už nuoširdų dalyvavimą rengiant mūsų išvyką, už galimybę pažinti nuostabią šalį, pabendrauti su jos žmonėmis. Ne veltui mūsų jaunosios choristės išvyką pavadino viso gyvenimo kelione.

„Skaityti toliau…“

 

Mokykla, apgaubta gerosios dvasios

Kaip išmokti užmiršus viską pasaulyje klausyti operos arijos? Kaip prisijaukinti muzikos instrumentą, kad jis taptų pačiu geriausiu draugu, o jo skleidžiami garsai – atgaiva sielai? Kaip įžvelgti natų prasmę? Atsakymus į šiuos klausimus žino Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos pedagogai. Šiemet sukako šešiasdešimt metų, kai vaikai šioje mokykloje yra ruošiami tapti profesionaliais muzikais ir supažindinami su muzika. 1948 metais duris atvėrusi mokykla buvo pirmoji Lietuvoje pokario metais įsteigta muzikos mokykla.

„Skaityti toliau …“

 

 

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetei muzikos mokyklai 65 – eri!

Šiais metais Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla pažymi savo 65-erių metų sukaktį. Šia proga vasario 8 d. Balio Dvariono koncertų salėje įvyko iškilmingas koncertas. Salė buvo pilna absolventų, mokytojų, moksleivių ir jų tėvelių, garbingų svečių. Mokyklą išskirtine puokšte pasveikino Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė, atvyko Lietuvos Respublikos Seimo, Vyriausybės, Švietimo ir mokslo ministerijos, Vilniaus miesto savivaldybės atstovai.

Straipsnis 2013 m. rugpjūčio mėn. „Muzikos barų“ numeryje.

„Skaityti toliau …“


Vaikai, mylintys džiazą

Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje džiazo muzikos mokoma nuo 1975 m. Per tą laiką žymūs džiazo muzikantai Vladimiras Čekasinas ir Olegas Molokojedovas išugdė visą būrį profesionalių džiazo atlikėjų ir šios muzikos mylėtojų. Džiazo specialybę pasirinkusiems vaikams mokytojai stengiasi suteikti kuo daugiau žinių, išmokyti juos svinguoti, pajausti improvizacijos džiaugsmą ir supažindinti su klasikinio džiazo repertuaru. Moksleiviai nuolat rengiami tarptautiniams ir šalies konkursams, festivaliams ir koncertams. Šiuo nelengvu, bet įdomiu džiazo muzikos keliu 2010 m. pirmuosius žingsnius žengė mokytojų Juozo Gabarto ir Olego Molokojedovo iniciatyva suburtas B. Dvariono mokyklos džiazo ansamblis.

Vieną iš ansamblio įkūrėjų Olegą Molokojedovą kalbina Vaida Beinarienė.

Straipsnis 2012 m. gruodžio mėn. „Muzikos barų“ numeryje.

„Skaityti toliau …“


„Vilniaus diena“, 2008 m. kovo mėn.
…Muzikos mokyklos mokinių, pedagogų ir svečių 60-ies metų jubiliejaus proga pasveikinti atvyko buvęs B. Dvariono bičiulis muzikologas Vytautas Landsbergis. Be sveikinimo žodžių, buvęs pedagogas dalijosi prisiminimais.
„B. Dvarionas niekada neieškojo žodžio kišenėje, tačiau per šį jubiliejų, manau, užlipęs ant scenos jis tylėtų“, – sakė V. Landsbergis. Muzikologo nuomone, tiek mokinių, pasirinkusių muziką, būtų suvirpinę buvusio kompozitoriaus ir pianisto širdį…

„Lietuvos žinios“, 2008 m. balandžio mėn.
Muzikos mokykla mini jubiliejų
Liucija Armonaitė

Praėjusį penktadienį Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla minėjo savo veiklos 60-metį. Buvo surengtas daugiau kaip trijų valandų koncertas. Tačiau, anot mokymo įstaigos direktorės Laimutės Užkuraitienės, toli gražu ne visiems norintiesiems teko garbė pasirodyti 600 vietų B. Dvariono mokyklos salėje, kurioje tą vakarą, regis, sutilpo rekordinis būrys žiūrovų. Juk šiandien čia mokosi daugiau kaip 2130 mokinių, susibūrusių į 10 didesnių šalyje ir užsienyje garsėjančių kolektyvų, veikia daugybė mažų muzikos ansambliukų, kitokių grupelių. Mokykloje triūsia 252 pedagogai, dar šimtas – kitokių darbuotojų.
„Nėra buvę atvejo, kad mūsų auklėtiniai, stoję į aukštąsias muzikos mokyklas, nebūtų ten patekę. Todėl mūsų mokiniai ir pedagogai gerai žinomi bei vertinami, – LŽ kalbėjo L. Užkuraitienė. – Džiaugiamės šiandien garsiais, užsienyje žinomais atlikėjais, kurie baigė mūsų mokyklą. Tarp jų – pianistai Kasparas Uinskas, Darius Mažintas, Vadimas Chaimovas, violončelininkas Glebas Pyšniakas. Tačiaus svarbiausias mūsų tikslas – ugdyti tikrus inteligentus. Kad jauni žmonės, baigę vidurinę ir mūsų mokyklą bei pasirinkę įvairias ne meno specialybes, ne tik mėgtų muziką, bet ir galėtų profesionaliai groti kolektyvuose, puoselėti šeimose namų muzikavimo tradicijas.“
Kaip vieną ryškiausių mokyklos muzikinių laimėjimų L. Užkuraitienė paminėjo maždaug šimtą moksleivių 1999 metais subūrusį simfoninį orkestrą, kuriam vadovauja dirigentas ir meno vadovas Modestas Pitrėnas. Dar direktorė pasakojo, kad kasdien lankydamasi koncertuose kaskart scenoje ar žiūrovų salėje mato mokyklos auklėtinių. Kas gali būti maloniau visą gyvenimą, jau trisdešimt aštuntus metus, mokykloje dirbančiai ir beprotiškai savo darbą mėgstančiai pedagogei?

„Fortuna privata“ 2008/birželis

Darius Mažintas, pianistas, „Naujosios muzikų kartos“projektų vadovas:
…“Nuo kitų mokymo įstaigų ši mokykla skiriasi demokratiška atmosfera. Čia jautiesi laisvai, nepatiri įtampos, streso. Visuomet į mokyklą eidavau smagiai nusiteikęs ir niekada nesijaučiau taip, lyg turėčiau atlikti pareigą. Ir visa tai mokyklos direktorės L. Užkuraitienės nuopelnas. B. Dvariono muzikos mokyklą baigiau prieš aštuonerius metus, tačiau ir dabar su nostalgija prisimenu tuos laikus“…


Irina Kirzner, B. Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos smuiko mokytoja:
„Būdama šešerių įstojau į B. Dvariono muzikos mokyklą. Čia mokiausi 10 metų, o dabar jau 20 metų pati mokau vaikučius. Tapti muzikos pedagoge, tokia, kaip mano smuiko mokytoja, svajojau vos pradėjusi mokytis groti. Svajojau ir dirbti B. Dvariono mokykloje, nes čia be galo jauki atmosfera, supratingi mokytojai. O man, mažytei, dar labai patiko vasaros stovyklos ir mokyklos orkestras, kuriame grojau. Visam gyvenimui liko muzikos mokyklos draugai. Su jais iki šiol dažnai susitinkame, per šventes išsitraukiame muzikos instrumentus. Muzika ir B. Dvariono mokykla – tai gyvenimo būdas. Tiesiog fanatiškai myliu smuiką ir pedagoginį darbą. Dirbu neskaičiuodama valandų ir negailėdama savaitgalių, o vasaros atostogos man dažnai prailgsta. Smagiausia, kai pamatai savo darbo rezultatus – kaip švytėdami iš laimės koncertuoja vaikai, o tėveliai ploja jais didžiuodamiesi.“


Alvydas Navickas, gydytojas psichiatras:
„B. Dvariono muzikos mokykloje mokiausi groti klarnetu ir saksofonu maždaug prieš 35 metus. Muzikuoti labai norėjau, dalyvaudavau įvairiuose konkursuose ir festivaliuose, mokytojai mane kalbino tęsti mokslus Muzikos akademijoje, tačiau aš pasukau mamos pėdomis – tapau mediku. Bet nuo muzikos nenusisukau, puikūs pedagogai meilę instrumentui ir garsams įskiepijo visam gyvenimui. Studijuodamas grojau Vilniaus universiteto orkestre „Oktava“, vėliau kaimo kapeloje „Jaunimėlis“. Pradėjęs dirbti subūriau kolegas į medikų džiazo ansamblį. B. Dvariono mokykloje susipažinau ne tik su muzikos pasauliu – čia sutikau ir būsimąją žmoną, daug bičiulių, su kuriais bendraujam iki šiol. Sūnus taip pat muzikuoja. B. Dvariono muzikos mokykla iki šiol – tarsi antra šeima. Artimai bendraujam su direktore, mokytojais, su žmona ir sūnumi dalyvaujam mokyklos šventėse. Tai suteikia sielai ramybės, harmonizuoja gyvenimą.“


Praėjusiais mokslo metais Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetėje muzikos mokykloje nuvilnijo renginių banga. Mokykla tarsi mūza Euterpė globoja savo mažuosius talentus, po savo stogu priglaudžia kiekvieną, norintį pažinti muzikos meną, suteikia galimybę kūrybos džiaugsmu dalytis koncertuose, festivaliuose, konkursuose ir panašiuose renginiuose.

Straipsnis 2011 m. liepos – rugpjūčio mėn. „Muzikos barų“ numeryje.

„Skaityti toliau …“