GAIDŲ PYNĖ 2017


 

 

Festivalis-konkursas „Gaidų pynė“ kviečia pasidžiaugti muzikuojančiomis šeimomis

 

Štai jau antrąjį kartą Lietuvoje vyksta muzikuojančių šeimų festivalis „Gaidų pynė“, kai scenoje kartu muzikuoja vaikai, tėvai, seneliai, kiti šeimos, giminės nariai. Ši graži šventė, kurios baigiamasis koncertas įvyks rugsėjo 24 d. (sekmadienį) 11 val. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos salėje, skirta skatinti muzikavimo šeimoje tradicijos atgimimą, stiprinti šeimos ryšius, ugdyti šeimos narių kūrybiškumą, puoselėti šeimos kultūrines tradicijas.

Festivalio baigiamojo koncerto programoje – dalyvių konkursiniai pasirodymai trijose kategorijose – akademinės, liaudies ir pramoginės muzikos. Savo pasirodymais žiūrovus džiugins muzikuojančios šeimos iš visos Lietuvos – Jonavos, Klaipėdos, Šakių, Panevėžio, Kėdainių, Alytaus, Viduklės, Utenos, Kauno, Vilniaus. Šiemet dalyvauja ir svečiai iš užsienio – tai gausi muzikuojanti šeima iš Karaliaučiaus (Kaliningrado) srities Lazdynų (Krasnoznamensko) rajono Pilkalnio (Dobrovolsko) miesto, atstovausianti Karaliaučiaus krašto lietuvių bendruomenę.

Dainuojančios močiutė ir anūkė, kartu su sūnumi grojantis tėtis ar gausus giminės ansamblis – daugiau kaip 30 šeimyninių ansamblių iš visos Lietuvos varžosi muzikuojančių šeimų festivalyje. Vienų ansamblių šeimose muzikavimo tradicija tęsiasi iš kartos į kartą, kitus paskatino susiburti muzikos mokyklose besimokantys vaikai ar jų mokytojai, trečius – muzikos mokyklas baigę ar muziko profesiją įgiję tėvai, meilę muzikai perdavę ir savo vaikams. Kiekvienas ansamblis – savaip unikalus. Daugelis jau turi kuo didžiuotis – yra dalyvavę respublikiniuose ar net tarptautiniuose konkursuose, sukaupę nemažą koncertinę patirtį.

 

Muzikuojančios šeimos – kokios jos? Kviečiame susipažinti!

Padovanokite sau ir savo šeimai puikų savaitgalį – muzikos ir pramogų rasite įvairiam skoniui. Aktyvų rugsėjo sekmadinį siūlome valandėlę tiesiog atsikvėpti, pabūti su muzika ir smagiai muzikuojančiomis šeimomis. Šalia daugybės kitų dabar vykstančių visuomeninių, kultūrinių, meninių renginių, šis, vyksiantis jaukioje mokyklos koncertų salėje, turi vieną ryškų šalutinį poveikį – galite užsikrėsti noru muzikuoti šeimoje.

 

Projektą „Muzikuojančių šeimų festivalis-konkursas „Gaidų pynė“ įgyvendina Šv. Kazimiero ordinas drauge su partneriais. Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos Respublikos Kultūros ministerija ir Lietuvos Kultūros Taryba.

 

Tad, maloniai kviečiame apsilankyti. Įėjimas nemokamas.

 

Atvykdami į smagią šeimos šventę, drauge pasikvieskite ir savo šeimos narius, ypač vaikučius, ar  draugus.

Nuoširdžiai Jūsų lauksime!

 

Daugiau apie muzikuojančių šeimų festivalį „Gaidų pynė“ – www.gaidupyne.ordinas.lt