Džiazo ansamblis

Vadovas Vytautas Labutis

Džiazas – suaugusiųjų muzika, kuriai įprasta skambėti tamsiu paros metu, kuri reikalauja iš atlikėjo brandžios aistros, o iš klausytojo – tam tikros inteligencijos. Bet nėra tokio uždrausto vaisiaus, kurio nepasiektų smalsių, talentingų vaikų rankos! Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos džiazo ansamblis žengia į šios muzikos erdves lyg į savo žaidimų kambarį, kuriame jie – laisvi ir nevaržomi, pašėlę ir neabejotinai kompetetingi.
B. Dvariono dešimtmetė muzikos mokykla yra akademinės muzikos tvirtovė, tačiau itin liberali ir atvira, todėl džiazas įsiveržė į jos mokymo programų komplektą dar 1975 metais (pirmieji pedagogai buvo džiazo grandai: Vladimiras Čekasinas, Vladimiras Tarasovas, Viačeslavas Ganelinas) ir nuo tada nepaliaujamai įkvepia improvizuoti būsimus džiazo scenos profesionalus. Nūdien ši mokykla turi jau gilias džiazines tradicijas, profesionalius ir pasišventusius šio žanro pedagogus: Arūną Navaką, Olegą Molokojedovą, Leonidą Šinkarenką, Gediminą Laurinavičių, Juozą Gabartą, ir solidų būrį pajėgių moksleivių, kurių dalis sudaro šį darbštų, imlų ir labai charizmatišką kolektyvą, vadovaujamą garsaus Lietuvos saksofonininko Vytauto Labučio, kuris savo ruožtu yra šios muzikos mokyklos buvęs auklėtinis.

Ansamblį sudaro:
Kotryna Juodzevičiūtė – vokalas
Karolis Šarkus – soprano saksofonas
Lukas Smulskis – alto saksofonas
Adomas Ališauskas – tenoro saksofonas
Kristupas Gylys – baritono saksofonas
Artūras Daunys – fortepijonas
Nojus Drąsutis – bosas
Jonas Filmanavičius – būgnai
Rokas Mickevičius – būgnai, perkusija
Vytautas Labutis – saksofonai

Taigi, ritmo grupė, pilna saksofonų sekcija ir vokalas – klasikinis džiazo arsenalas, pagal poreikį lengvai susitraukiantis iki nedidelių combo įvairiomis kombinacijomis.
Ansamblis gyvuoja nuo 2012 metų rugsėjo, vienydamas džiazo ir pučiamųjų instrumentų skyrių moksleivius, kurie taip pat yra aktyvūs solistai, skinantys laurus konkursuose bei siekiantys atlikimo meno aukštumų. Per savo neilgą gyvavimo laikotarpį ansamblis jau sukaupė solidžią kūrybinę biografiją: 2012 m. dalyvavo tarptautiniame festivalyje „Vilnius Mama Jazz“, Lietuvos muzikų sąjungos rengiamame koncerte-maratone „Didysis muzikų paradas“, transliuotame tiesiogiai per visuomeninį radiją ir televiziją; 2013 m. vaikai sėkmingai pasirodė Lietvos nacionalinės filharmonijos scenoje, pelnė „Sąskambių“ festivalio laureatų vardą bei Grand Prix „Pavasario trimitų“ konkurse Plungėje. Taip pat du kartus dalyvavo JAV ambasados rengtose amerikiečių džiazo pedagogų meistriškumo pamokose.
Simpatiškas mokyklinis kolektyvas pasižymi visais vaikų ansamblio privalumais – entuziazmu, žaismingumu, puikia energija, ir sykiu nustebina lūkesčius pranokstančiu virtuoziškumu, geru ansamblio pojūčiu, dėmesingumu atlikimo kokybei. Repertuarą sudaro džiazo standartai, originaliai aranžuoti specialiai šiam ansambliui ir pagardinti netikėtais humoristiniais posūkiais.