Respublikinis metodinis seminaras ,,Baroko epochos kūrinių atlikimo ypatumai“


 

SEMINARAS „BAROKO MUZIKA JAUNŲJŲ STYGININKŲ REPERTUARE“

 

2021 m. vasario 10 dieną Vilniaus Balio Dvariono muzikos mokyklos virtualioje erdvėje svečiavosi LMTA profesorius Petras Kunca. Smuikininkas vedė seminarą mokytojams, kurio metu buvo gilinamasi į Baroko epochos ypatumus.

Susitikimo metu aptarti jauniesiems smuikininkams dažniausiai iškylantys atlikimo iššūkiai, dalintasi patarimais, kaip mokiniams padėti atskleisti šios epochos stilistines vertybes. Profesorius savo žinias iliustravo gausiais gyvos muzikos pavyzdžiais, kuriuos rekomendavo naudoti pamokų metu, mokiniams leidžiant pažinti šią ypatingą epochą ne tik iš natų, bet ir vizualiai prisiliečiant prie to meto pasaulėžvalgos, išgyvenant šokio ir muzikos sintezę.

„Barokas, tai – improvizacija, leidžianti vaikui jaustis laisvai, tačiau prieš tai jis turi būti supažindintas su to meto stiliumi, remtis tam tikromis taisyklėmis”, sako profesorius.

Seminaro metu prof. Kunca dalinosi „English Baroque dancers” įrašu iš youtube, kuriuo rėmėsi pabrėždamas Baroko epochos grakštumą, susiedamas plastiškus šokio judesius ir muzikos pajautimą su stygininkų atliekamais kūriniais, tokiais kaip Gavotas, Menuetas, Rigodonas.

Paskaitoje skambėjo ir A. Corelli e-moll sonata Ossy Renardy interpratacijoje, J. S. Bacho koncertas smuikui a-moll, skirtingų mokinių atlikime, kuriuos paruošė žymiausi šių dienų mokytojai.

Seminare buvo paliesta ir baroko epochos muzikos interpretavimo raida – kalbėta apie tai, kaip 20 amžiaus viduryje smuikininkai leido sau „suromantinti“ barokinius kūrinius, tačiau šiandien grįžtame prie autentiškesnio, „šokiškesnio” Baroko išpildymo.

„Barokas nemėgsta nei per greitų, nei per lėtų šokių, tačiau labai svarbu baroko muzikoje išlaikyti džiaugsmingą nuotaiką”

 

„Mokytojas – tiesdamas ranką su ketinimu pademonstruoti teisingą judesį – tiesia kelią į santykį su mokiniu”, sako daugiametę pedagoginę patirtį sukaupęs ir neblėstančią mokinių bei studentų pagarbą ir meilę užsitarnavęs LMTA profesorius Petras Kunca.

SMUIKO METODINĖ GRUPĖ