Trigubas fleitos rečitalis


Maloniai kviečiame į mokytojo Pauliaus Bernardo Koncės fleitos klasės abiturienčių – Liucijos Kudžmaitės, Kotrynos Šlepetytės ir Augustės Janatjevos – trigubą rečitalį, įvyksiantį š. m. balandžio 21 d. 18 val. Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos B. Dvariono koncertų salėje.

 

Baigiamojo dešimtokių koncerto-egzamino programoje atsiskleis visas skersinės fleitos solinio repertuaro skerspjūvis: nuo vokiečių baroko meistro Georgo Philippo Telemanno Sonatos fleitai G-dur ir čekų klasicisto Johanno Baptisto Wanhalo Menueto ir variacijų iš jo Sonatos fleitai Nr. 1 G-dur iki XIX a. saloninių-virtuozinių pjesių (Franz Doppler, Cécile Chaminade, Claude Debussy) ir XX a. įviariatautės ir įvairiažanrės kūrybos (Juozas Gruodis, Ástor Piazzolla, Otar Taktakišvili ir Julius Andrejevas). Trijų solisčių pinamos melodijų gijos susivys keliuose šiam koncertui specialiai parengtuose kūriniuose fleitų trio. Solistėms talkins koncertmeisterė Elvyra Knižnikovaitė-Būrė.

 

Atsisveikindamos su Balio Dvariono muzikos mokykla, merginos nepamiršo į programą įtraukti ir savo bendražygių, su kuriomis parengė ne vieną kūrinį įvairiems pasirodymams bei kamerinių ansamblių konkursams, pelnė svarbių apdovanojimų. Nuo 2011 m. su arfininke Gabriele Beinaryte (mokytojos Galinos Jakaitienės auklėtine, šiuo metu studijuojančia Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje pas Daivą Šlyžienę) muzikuojančios Augustė ir Liucija skynė laurus tarptautiniuose konkursuose Anykščiuose, Rygoje ir Vilniuje, prieš trejus metus M. K. Čiurlionio namuose surengė „pilno metražo“ koncertą „Pavasario divertismentas trims“. Tarsi ano pavasario aidas šiame koncerte skambės jų atliekami Georges’o Bizet populiarusis Intermezzo iš operos „Karmen“ ir Philippe’o Gaubert’o „Graikiškas divertismentas“.

 

Vienam paskutiniam kūriniui mokyklos scenoje susitiks porą metų kaip duetas savo meistriškumą gludinusios mokytojos Jelenos Augaitienės mokinės – pianistė Ana Golovkina ir fleitistė Augustė Janatjeva. Augustės ir Anos duetas debiutavo 2016 m. festivalyje ir meistriškumo kursuose „Vivace Vilnius“. Vėliau parengė programą 2017 m. konkursui „Ventus musicale“, už kurią pelnė II vietą ir LMTA specialųjį prizą. Tais pačiais metais joms teko laimė sudalyvauti kompozitoriaus, ilgamečio B. Dvariono muzikos mokyklos pedagogo, ką tik pasibaigusio Nacionalinio B. Dvariono pianistų ir stygininkų konkurso bendrarengėjo ir žiuri pirmininko Juliaus Andrejevo atminimui skirtame koncertų cikle. Merginų koncerte atliekama J. Andrejevo „Groteska“ – dar vienas simbolinis pagarbos ir padėkos gestas jas ugdžiusiai mokyklai ir mokytojams.